top of page

Profil

Woolmed

 to polska marka, która powstała jako odpowiedź na potrzebę profilaktyki bólu stawów i kręgosłupa. Tworzymy odzież i bieliznę do codziennego użytku dla osób w każdym wieku, ceniących naturalne rozwiązana. Ich kluczowym zadaniem jest ochrona newralgicznych miejsc, które szczególnie narażone są na częste urazy i dolegliwości. Unikatowe połączenie materiałów sprawia, że nasze produkty wpływają na lepszą stabilizację i zmniejszenie stanów zapalnych kręgosłupa. Zapewniają przy tym maksymalną ochronę i komfort użytkowania przez cały rok – bez względu na rodzaj wykonywanej aktywności, czy warunki atmosferyczne.

 
 
 
woolmed
WoolMed

Woolmed: Opracowany krój sprawia, że produkty idealnie dopasowują się i przylegają do ciała. Płaskie szwy eliminują ryzyko otarć i uczucie dyskomfortu. Elastyczne nici zapewniają swobodę ruchów i pełen komfort podczas każdej czynności. Wydłużony krój zapobiega efektowi gołych pleców, niwelując ryzyko zawiania. Dodatkową zaletą jest niezobowiązujący styl, dzięki czemu odzież pasuje do każdego stylu ubierania się. 

nic

Usługi

  • Odzież damska

  • Odzież męska

  • Akcesoria wełniane

  • Prozdrowotna technologia

Pracujemy:
pasy
woolmed
nic

Oferta

Zalety wełny merino

Odzież i bielizna Woolmed opiera się na wykorzystaniu jednego z najbardziej cenionych i wielofunkcyjnych materiałów, jakim jest runo merynosów australijskich. Dzięki zastosowaniu wełny owczej w odzieży, możemy na co dzień korzystać z jej prozdrowotnych właściwości. W przeciwieństwie do tradycyjnej wełny owczej, wełna merynosów jest miękka, delikatna i nie podrażnia skóry. Została tak przystosowana przez naturę, że absorbuje wilgoć, oddając ciepło. Stanowi naturalną barierą termoizolacyjną, która latem chroni ciało przed przegrzaniem, a zimą utrzymuje ciepłotę ciała, przyczyniając się do skutecznej wentylacji. Szybko schnie, ma właściwości antybakteryjne, nie gromadzi potu, zapobiegając powstawianiu nieprzyjemnych zapachów. Jest również wysoko ceniona przez alergików. 

Prozdrowotna technologia

Unikatowe połączenie dwóch materiałów sprawia, że odzież Woolmed® posiada prozdrowotne właściwości, co nie jest możliwe w przypadku odzieży wykonanej w całości z wełny owczej. Dzięki zastosowaniu przewiewnego materiału z przodu, następuje zmniejszenie temperatury ciała w obrębie brzucha i odprowadzenie ciepła z organizmu. Wskutek tego zmniejsza się przekrój dużych naczyń krwionośnych znajdujących się z przodu ciała człowieka. Zapewnia to odpływ krwi z tylnej części cała,  a to powoduje zmniejszenie stanów zapalnych w obrębie stawów kręgosłupa. Podczas wysiłku fizycznego znajdujące się z tyłu ciała włókna powięziowe pod wpływem wełnianej wstawki, rozluźniają się dając uczucie relaksu, natomiast z przodu na skutek schłodzenia poprzez zastosowanie bawełny lub włókna bambusowego, utwardzają się, co daje podporę dla mięśni brzucha, które odgrywają istotną rolę w stabilizacji kręgosłupa.

Produkty Woolmed nie są lekiem i nie zastępują leczenia. Odzież Woolmed to naturalne rozwiązanie, które może pomóc przy dolegliwościach bólowych kręgosłupa i stawów. Może być użytkowana jako dodatkowy produkt służący odzyskaniu zdrowia lub wspomóc kurację zalecaną przez specjalistę w drodze porady medycznej.

 

nic

Kontakt

Serdecznie Zapraszamy

Sklep Woolmed
ul. Węgierska 146c
33-300 Nowy Sącz
Polska

  • Instagram
  • Facebook
nic

Galeria

bottom of page